Власна манера ліпша за чужу
Власна манера ліпша за чужу.
(Державин)Власна манера ліпша за чужу.
(Державин)Кожен режим гине насамперед через самоотруєння власною пропагандою, яка була первісне призначена для мас.
(Володимир Державин)Критик-артист обминає найслабші твори митця, а критик-публіцист - найліпші.
(Володимир Державин)Інтелектуально люди діляться на тих, хто від злості розумнішає, і тих, хто від злості дуріє.
(В. Державин)Є придатні до виховання породи тварин, проте людей можна лише дресувати.
(Володимир Державин)Є два сорти аристократів: ті, що знають усе, нічого не навчившись, і ті, що всього навчившись, нічого не знають. А демосові притаманен один лише сорт людей - тих, що нічого не навчались і нічого не знають.
(Володимир Державин)Єдина можливість навчитись мислити самостійно це - систематично думати про речі якнайнеприємніші (бо думати про приємне значить не мислити, а мріяти).
(Володимир Державин)Історія літератури є історія літературних жанрів...
(Володимир Державин)Бережливість щодо громадського майна рідко обходиться без надії заощадити з нього щонебудь на власну користь.
(Володимир Державин)Війна (з її неодмінною картковою системою) - найліпший розповсюдник вегетаріанства, отже якоюсь мірою і пацифізму.
(Володимир Державин)Віра є брак довіри.
(Володимир Державин)Велич національної ідеї є зворотно-пропорційна дійсній величі даної нації за даної доби і має на меті надолужити її нестачу.
(Володимир Державин)Виховання може зробити все, але робить звичайно протилежне тому, чого прагне.
(Володимир Державин)Вміння сполучати приємне з корисним слушно сприймається, як душевна ницість і нахил до подвійної бухгалтерії в усьому.
(Володимир Державин)Діалектика є методою хибного мислення. Хто мислячи помиляється, той тим самим мислить діалектично.
(Володимир Державин)Дві відміни національної пихи: західні нації пишаються з своїх лихих прикмет, а східні - з своїх уявних.
(Володимир Державин)Демократія і диктатура співвідносні, бо диктатура повинна спиратись на щось таке, що є неспроможним її контролювати - а це і є демос.
(Володимир Державин)Демократія не утворює диктаторів, а сама утворюється претендентами на диктаторські повноваження.
(Володимир Державин)Демократичний принцип: щоб усім було добре. Аристократичний: щоб ліпшим було ліпше, а гіршим гірше. - Демократичний принцип: закони пишуться про всіх. Аристократичний: та не про кожного. - Демократичний принцип: усяке бажання маси є правне. Аристократичний: жадне бажання мас, само з себе, не заслуговує на увагу. - В усіх випадках, аристократичний погляд ближчий до реальності.
(Володимир Державин)Добрість це різновид чемності. От чому діти є такі безсердечні.
(Володимир Державин)