Якби програмісти будували будинки

1.03. Ура! Нам запропонували великий контракт на будівництво 12-поверхового житлового будинку. У всіх бурхливий ентузіазм. Випили на радощах 2 ящики пива.
2.03. Замовнику не подобається вираз "як тільки, так відразу". Вимагає назвати конкретні терміни. Темний, нічого не розуміє у високих технологіях.
3.03. Обговорювали терміни. Випили 3 ящики пива. Петрович каже, що тут усієї роботи на 4 місяці. Значить, насправді 8. У підсумку в контракті записали 12, хоча раніше, ніж за 16, навряд чи впораємося.
6.03. Петрович пішов здавати пляшки.
8.03. Святкуємо 8 Березня. Жінок у нас у фірмі немає, тож свято ніхто не псує.
2.04. Петрович каже, що пора починати працювати. Змовилися вони, чи що? Обнесли майданчик парканом і повісили гарні плакати "Будівництво веде компанія "Аllstroy"". З почуттям виконаного обов'язку граємо в Quake.
20.04. Прийшов замовник, цікавився, як справи. Посадили його за Quake і дозволили нас усіх обіграти.
21.04. Обговорювали проєкт. Сідоров пропонує великоблочну архітектуру. Петрович наполягає, що все треба будувати по-старому, із цегли, не по-ламерськи. Найрадикальніший проект запропонував Алекс: побудувати кілька десятків дерев'яних котеджів і потім з'єднати їх підземними тунелями. На Заході зараз так модно. Нагадали йому, що замовник вимагає саме 12-поверховий будинок. Намагалися вирішити питання дуеллю в Quake. Алекса з його котеджами завалили відразу, але між Петровичем і Сидоровим вийшла нічия. У підсумку кожен будуватиме за своїм планом, а потім спробуємо все це з'єднати, щоб не завалилося.
30.04. Перший поверх готовий! Показали його замовнику. Він цікавився, чому в різних кімнатах різна висота стель, чому зі стін вивалюються цеглини і чому в будинку немає під'їзду, а влазити доводиться через вікно. Пояснили йому, що це спеціальні обмеження демо-версії. Йдемо на свята, горді собою.
10.05. Петрович протверезів першим і довго лаявся. Ми думали, що Алекс випив усе пиво. Виявилося гірше: ми забули про фундамент. У проєкті він, звісно, описаний, але ж документацію читають тільки ламери.
11.05. Ламали перший поверх. Прикро, блін.
11.07. Працюємо. Петрович добудовує другий поверх, Сидоров - п'ятий. Алекс відгрохав шахту ліфта до дев'ятого поверху, вона в сильний вітер підозріло хитається. Тимчасово поставили дерев'яні підпірки.
17.07. Алекс будує горище і дах. На землі. Потім піднімемо краном.
13.08. У Сидорова не стикуються панелі. Щілина більше метра. Сидоров покликав Петровича, але той заявив, що у нього своїх справ по горло і взагалі без знання внутрішньої архітектури панелей нічого зробити не можна.
14.08. Розламали кілька панелей, щоб Петрович міг вивчити внутрішню архітектуру. Петрович лається, кричить, що проєктувальники панелей - повні ламери.
17.08. Петрович залатав дірку. Щоправда, панелі при цьому перекосилися, але це вже дрібниці. Проводку з обох панелей довелося вивести назовні і зв'язати вузлом. Петрович замотав вузол ізоляційною стрічкою і запевняє, що буде працювати, якщо тільки дощ не піде.
1.09. Будкомбінат випустив нову версію панелей, поліпшеної міцності та утеплення, з вбудованими стінними шафами. Щоправда, ні за формою, ні за розміром вони не сумісні з попередніми і втричі важчі. На яку архітектуру вони взагалі розраховують, ці комбінатські?
16.09. Прибіг Алекс, охоплений ідеєю. Пропонує зробити всі вікна в будинку змінного розміру. Каже, замовник буде тащитися. Сказали йому, щоб не випендрювався.
2.10. Петрович дістався до п'ятого поверху. Гордий собою. Звернули його увагу на той факт, що його стіна нахилена під кутом 40 градусів. Він лаявся, кричав, що ми ламери і нічого не розуміємо. Потім обіцяв подумати.
3.10. Приходив замовник. Запитав, чому стіна нахилена під кутом 40 градусів. Пояснювали йому про силу Коріоліса. Він усе вислухав, потім сказав, що він, звісно, у будівельній справі нічого не тямить, але в нього по сусідству точно такий самий будинок, і там стіна пряма. Блін. Потім цей ідіот Алекс ляпнув при ньому про свої змінювані вікна. Замовник, природно, загорівся і наполягає, щоб робили саме так. Двічі блін.
4.10. Запитали Алекса, чи доведеться все розбирати заради його вікон. Він запевняє, що ні - нібито й у стандартних панелей є така недокументована функція.
5.10. Петрович визнав, що зі стіною дійсно є проблема. Каже, що неправильно поклав якусь цеглу. Але щоб зрозуміти, яку саме, треба перебрати їх усі. Простіше все знести й побудувати заново.
6.10. Переконували Петровича, що побудувати все заново з цегли він уже не встигне. Демонстрували йому розрахунки на калькуляторі. Петрович лаявся, кричав, що калькулятор придумали ламери. Потім все-таки погодився будувати з панелей і пішов із горя в запій.
8.10. Ламали цегляну частину. Попутно пошкодили панельну. Уся споруда скрипить і загрозливо хитається. Зміцнили дерев'яними підпорами і пішли грати в Quake.
17.10. Петрович вийшов із запою. Працюємо.
7.11. Святкуємо 7 листопада - чи як воно там тепер називається? Комуністів у нас у фірмі немає, тож свято ніхто не псує.
15.11. Згадали, що у нас кран дістає тільки до 8 поверху. Послали Сидорова діставати новий кран. Граємо в Quake. Алекс замочив Петровича. Зростає зміна!
24.11. Повернувся Сидоров. Кран не дістав, зате дістав крутий екскаватор. Пропонує вирити глибоку шахту і побудувати будинок не у висоту, а в глибину. Каже, що ніде в контракті не сказано, що 12 поверхів мають бути над поверхнею. Ледве відрадили.
25.11. Влаштували мозковий штурм щодо проблеми крана. На останній пляшці пива знайшли рішення. Кинули основне будівництво. Будуємо поруч 4-поверховий будинок. Потім затягнемо наш кран йому на дах.
25.12. Святкуємо католицьке Різдво. Католиків у нас у фірмі немає, тож свято ніхто не псує.
14.01. Нічого не пам'ятаю. Голова болить. Мужики, який зараз рік?
2.02. Ну, здається, нарешті добудовуємо 12-й поверх. Завтра прилаштовуватимемо зверху горище і дах, що спорудив Алекс.
3.02. Алекс - ламер. Дах регулярно з'їжджає. Поки що підперли краном. Думаємо, що робити далі.
4.02. Алекс доводить, що він не винен. Просто 12 поверхів Сидорова на 4 метри вищі і на 5 метрів ширші, ніж 12 поверхів Петровича. З'ясувалося, що вони будували з різних панелей. Але Алекс все одно ламер, оскільки його дах не підходить за розміром жодному з варіантів. Його шахта ліфта, до речі, теж.
5.02. Латали, зміцнювали і нарощували дах. Петрович каже, що триматиметься, якщо сніг не піде.
7.02. Сніг пішов.
10.02. Спорудили дах із фанери, пофарбували під бляху. Будемо сподіватися, замовник не помітить.
11.02. Тестували ліфт. Його зупинки припадають між поверхами, але вибратися з кабіни можна. На парних поверхах поповзом, на непарних - підтягуючись. Не забути описати це в документації.
12.02. А взагалі-то ліфт їздить украй повільно. Петрович лає всіх ламерами і збирається зайнятися оптимізацією.
13.02. Петрович оптимізував ліфт. Той розігнався, пробив дах і полетів у невідомому напрямку. Добре, що дах фанерний, і лагодити буде легко. Після цього шахта ліфта завалилася. Згадали, що так і не замінили дерев'яні підпірки на що-небудь міцніше. Нічого. Ходити пішки корисно.
15.02. Тривають оздоблювальні роботи. Чомусь кудись зникають маляри і штукатури. Домовилися, щоб прислали ще.
17.02. З'ясувалося, що через помилку Сидорова двері на поверхах з другого по шостий відчиняються тільки на вхід. У результаті на цих поверхах скупчилося безліч малярів і штукатурів, які не можуть вийти назад. Сидоров обіцяв усе виправити. Поки годуємо малярів і штукатурів через кватирки.
20.02. Алекс, нарешті, доробив свої вікна, що змінюються. Тестували. З'ясувалося, що при зміні розміру вікна в ньому б'ються шибки. Крім того, спостерігається низка побічних ефектів. Наприклад, у вітальню однієї квартири може в'їхати унітаз і ванна з іншої. Також іноді зникають двері та обсипаються балкони. Скаржитися на будкомбінат марно - вони скажуть, що нічого користуватися недокументованими функціями.
21.02. Приходив замовник. Запитував, чи не можна внести в проєкт невеликі зміни. Зокрема, замість 12-поверхового будинку побудувати селище з дерев'яних котеджів, з'єднаних тунелями. Він прочитав, що на Заході зараз так модно. Нейтралізували Алекса до того, як той встиг відкрити рота, і ввічливо, але твердо пояснили замовнику, що він неправий.
22.02. Балкони продовжують сипатися, хоча змінювані вікна ми більше не чіпали. Мабуть, це якийсь незалежний глюк. Який, шукати вже пізно, тож просто віддерли решту балконів від гріха. Спробуємо пояснити замовнику, що це зроблено з метою оптимізації.
23.02. Святкували 23 лютого. Військових у нас у фірмі немає, тож свято ніхто не псував. Жінок теж немає, тож подарунків нам ніхто не дарував. Прикро.
25.02. Алекс спробував доробити свої вікна. У результаті половина з них стиснулася до нульового розміру і назад не розгортається. Сказали йому, щоб більше не випендрювався, а то буде ще гірше.
27.02. Згадали, що так і забули зробити під'їзд. Міркували, чи не завалиться будинок, якщо прорубати його зараз. Сидоров сказав, що краще не ризикувати. Петрович обізвав його ламером і погодився. Не забути описати в документації вхід через вікно як особливість дизайну.
1.03. Як перше березня?! Звідки?! Учора ж ще... Блін. Хто ж знав, що в цьому ламерському лютому 28 днів! Виходить, здача об'єкта - не через тиждень, а післязавтра?!
2.03. Аврал. Працюємо 24 години на добу, не прокидаючись.
3.03. Переконали замовника, що нам потрібен ще день для фінального тестування. М-да, ну ми вчора й напрацювали... А загалом, не все так страшно. Ну що з того, що деякі двері розташовані в підлозі або в стелі, або ведуть із десятого поверху прямо на вулицю, у деякі квартири в принципі неможливо потрапити, санвузол подекуди суміщений із кухнею, у половині будинку немає води, в іншій половині - електрики, каналізація обривається на шостому поверсі, а сходи між восьмим і дев'ятим довелося зробити мотузковими? Головне - провести замовника правильним маршрутом. І ще - встигнути до завтра розвісити на місці зниклих вікон картинки із зображенням завіконних пейзажів...
4.03. Yes! Yes! Ми зробили це! Відзначаємо здачу об'єкта. Я п'ю мало, мені треба ще встигнути звільнитися, перш ніж ця хрінотень завалиться до чортової матері... Якби програмісти будували будинки